Ogłoszenia duszpasterskie 6.04.2014

 1. Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu nawiązuje wprost do jednej z najważniejszych prawd naszej wiary, jaką jest prawda o zmartwychwstaniu. Wielki Post, który przeżywamy jest czasem szczególnego wychodzenia z grobu naszych grzechów. To czas powstawania do nowego życia, przez spowiedź świętą. To czas naszych przygotowań do świąt wielkanocnych poprzez rekolekcje, przez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, w liturgii Wielkiego Tygodnia. Ale nade wszystko jest to czas budzenia się na nowo naszej wiary, dlatego te ostatnie tygodnie Wielkiego Postu dobrze wykorzystajmy.
 2.  W czwartek rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne, które w tym roku głosi ks. Profesor Stanisław Ormanty – Chrystusowiec, którego serdecznie witamy. Program naszych spotkań rekolekcyjnych umieszczony jest w “Okruchach”. Jutro spotkanie w N.Vluyn o godz. 18.00 i Duisburgu o godz. 20.00
 3.  Cieszymy się bardzo, że do naszej wspólnoty Niederrhein od 1 kwietnia dołączył ks. Zbigniew Minta SChr. Będzie drugim wikarym w naszej Misji i zamieszka w Emmerich.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale 20 minut przed każdą niedzielną Mszą Świętą. Droga krzyżowa w tym tygodniu w środę 9 kwietnia w Neukirchen-Vluyn o godz.17.30 przed Mszą Świętą, a w Duisburgu w piątek 11. 04 po Mszy Świętej. Pamiętajmy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5.  Zapraszamy do lektury nowego numeru „Okruchów” w których znajdziecie wszystkie informacje dotyczące rekolekcji, spowiedzi przedświątecznej i Wielkiego Tygodnia. Informacje są również zamieszczone na naszej stronie internetowej.
 6.  W tym tygodniu nie ma lekcji religii i z języka polskiego. Lekcje religii i z języka polskiego rozpoczniemy po feriach wielkanocnych.
 7.  W piątek 11.04 prosimy na godz.15.00 do salek w Duisburgu chętnych do pomocy w przygotowywaniu palm i strojenie baranków. Tych którzy mogą prosimy o przyniesienie gałązek bukszpanu. Natomiast w środę 16 kwietnia na godzinę 17.00 zapraszamy i prosimy tych którzy mogą pomóc w przygotowaniu grobu Pańskiego.
 8.  W piątek 11.04. zapraszamy na godz.16.30 ministrantów na próbę przed uroczystościami Wielkiego Tygodnia.
 9.  Dzisiaj losowanie figurki M.B. Fatimskiej dla dzieci. W losowaniu figurki mogą brać udział nie tylko ministranci, ale wszystkie dzieci.
 10.  Podwórkowe Koła Różańcowe mają spotkanie w przyszłą niedzielę .
 11. Próba scholki w sobotę 12.04 o godz.12.00.
 12. 31 marca odszedł do Domu Ojca ks. Proboszcz Walter Gross, długoletni duszpasterz naszej parafii niemieckiej. Polecamy go naszej modlitwie. Pogrzeb odbędzie się 7.04 o godz.15.00 na cmentarzu w Kerken-Aldekerk.
 13.  Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. Są do nabycia kartki wielkanocne.
 15. W sobotę po wielkanocy 26.04 organizowany jest wyjazd chóru do Kojkenhof na wystawę tulipanów. Są jeszcze wolne miejsca, chętnych zapraszamy. Informacja po Mszy Świętej w zakrystii.
 16. Życzymy owocnego i błogosławionego czasu naszych rekolekcyjnych spotkań i dobrego przygotowania do świąt wielkanocnych.