Ogłoszenia duszpasterskie 15.06.2014

 1. W dzisiejszą niedzielę Najświętszej Trójcy żegnamy obraz Bożego Miłosierdzia, który gościł w naszej Misji. Wielu ludzi żyje wciąż w przekonaniu, że Bóg to okrutny i bezlitosny sędzia. Bóg jest oczywiście Sędzią, ale jest to Sędzia sprawiedliwy i pełen MIŁOSIERDZIA! W Bogu jest o wiele więcej dobroci niż możemy sobie to wyobrazić. Przypomina nam o tym Pismo Święte i objawienia. Wystarczy, że zechcemy dostrzec tę dobroć, a wtedy całe nasze życie stanie się odmienione.
 2. Dziś przeżywamy w całym Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. Witamy w naszej wspólnocie ks. Wiesława Husa Michalitę z Dominikany, który prowadził w naszej Misji nauki z okazji nawiedzenia Obrazu Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy Bogu za dar tych duchowych przeżyć.
 3. W miesiącu czerwcu modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach świętych. W niedzielę odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Świętą.
 4. W czwartek 19 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.9.30 w kościele św. Juliany w
  Duisburgu – Wehofen. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna. W tym dniu zapraszamy wszystkich naszych parafian do Duisburga-Wehofen. Nie będzie Mszy Świętych w innych ośrodkach.
  Zapraszamy naszych Parafian dorosłych i dzieci na nasz tradycyjny festyn w ogrodzie naszej Misji po uroczystościach Bożego Ciała.
 5. Przygotowanie do uroczystości Bożego Ciała i do festynu w środę od godz.18.00. Zapraszamy wszystkich którzy mogą pomóc i mamy nadzieję, że będzie wystarczająco dużo chętnych tak jak w poprzednich latach, którzy czują związek z naszą wspólnotą.
 6. W tym roku Polonijne Spotkanie Młodych w Concordii odbędzie się w sobotę 28 czerwca. Chętnych – nie tylko młodzież – zapraszamy na wspólny wyjazd na to święto młodości.
 7. W sobotę 21 czerwca kolejny wyjazd dla ministrantów do Ketteler Hof. Autobus wyjeżdża o godz.7.30 z Kleve, o 8.30 z Neukirchen-Vluyn i o 9.00 z Duisburga. Prosimy o uregulowanie wpłat za wyjazd.
 8. Jezu ufam Tobie!